Scroll to top
cs

YANNICK – Plast s.r.o. byla založena v roce 2006. Odkoupením majetku a převzetím zaměstnanců plastikářské společnosti Metalplast s.r.o. se podařilo navázat na výrobní činnost v Lomnici, místní části Tylov nedaleko od Bruntálu, kde od roku 1991 byla provozována výroba výlisků z plastických hmot.

V současné době se specializujeme na výrobu komponentů průmyslových, stavebních, zdravotnických, plastových uzávěrů určených k potravinářským i průmyslovým účelům, dílů pro manipulační techniku a reklamních výlisků na vlastních vtřikolisovacích formách, tak na formách našich zákazníků z tuzemska i zahraničí.

lisovna-1
firma

Ke své výrobní činnosti společnost využívá zrekonstruovanou výrobní halu, která prošla modernizací s cílem zlepšit efektivitu a ergonomii výrobního procesu. V roce 2011 navíc z důvodů nedostatečných skladovacích kapacit investovala do výstavby nové obloukové haly. Tato nová struktura nejenže zabezpečuje dostatečné úložné prostory, ale také poskytuje flexibilitu pro potřeby skladování a manipulace s materiály.

V roce 2017 byla zkolaudována přístavba výrobní haly, která slouží jako sklad a manipulační prostor.

V roce 2022 proběhla rekonstrukce budov a jejich zateplení. Kromě toho byly na střechu hlavní budovy nainstalovány fotovoltaické panely typu JAM60S20-380/MR o celkovém výkonu 19,76 kW, čímž společnost posílila svůj závazek k udržitelnosti a snížení ekologického otisku. Tato solární zařízení přispívají nejen k vlastní energetické soběstačnosti, ale také k ochraně životního prostředí prostřednictvím využívání obnovitelných zdrojů energie.